תפריט יצירת קשר

כך תבחרו את פינת הישיבה המושלמת

כך תבחרו את פינת הישיבה המושלמת

אם תחשבו על זה רגע בוודאי תבחינו בעובדה אחת פשוטה: כשאתם נמצאים בבית אתם מבלים זמן ממושך על מול הטלוויזיה בסלון או עם ספל קפה ועיתון במרפסת. אם כן, אין ספק שבפינות הללו אתם זקוקים למערכת ישיבה נעימה, נוחה ומזמינה ככל האפשר. היא צריכה להיות יפה ומרשימה כדי להשתלב בעיצוב הקיים, ובהחלט כדאי לבחון לעומק את הגוונים, את הבדים ואת סגנון העיצוב המרכזי – אבל הפונקציונלית מגלמת תפקיד חשוב במיוחד. אז איך עושים את זה נכון?

מגדירים צרכים בצורה ברורה

אם אתם אוהבים לארח לעתים קרובות, תצטרכו כנראה מערכת ישיבה גדולה ומרווחת. אם אתם מעדיפים את השקט ואת השלווה מומלץ לבחור פינה אינטימית שתתאים לצרכים האישיים שלכם. כל בחירה יכולה להיות מושלמת עבורכם, אם רק תדעו מה אתם באמת צריכים ומה נכון עבורכם. יש מי שיעדיף שזלונג כדי להשתרע להנאתו בזמן הצפייה בטלוויזיה ומנגד מי שיבחר להרכיב ספה מודורלית שניתן לשנות את צורתה בכל רגע נתון. אתם יכולים לבחור פינות רביצה בהתאמה אישית לפי מידה או להסתפק בערסל מפנק לחצר אם זו הפינה שבה אתם מעדיפים ליהנות מהספר הטוב שלכם.

מתחשבים בעיצוב הכללי

בין אם אתם משתוקקים לכורסה רחבה ומפנקת שתוכלו לנצל לקריאה ובין אם אתם מחפשים מערכת ישיבה גדולה שתתאים לאירוח – זכרו שלעיצוב יש השפעה עצומה. סביר להניח שבחרתם בקפידה את גווני הקירות, התמונות, חפצי הנוי ושידת הטלוויזיה שלכם. לחלל הזה יש סגנון משלו, ומערכת הישיבה צריכה להשתלב בו בצורה הטבעית והחלקה ביותר. אז לפני שאתם מצטיידים בספה אדומה לחלל שבו שולטים היום גווני הירוק והכחול, נסו להבין אילו גוונים באמת נכונים למטרות שלכם, ולאווירה שאתם רוצים ליצור.

הגודל דווקא כן קובע

לבסוף, שימו לב לגודלו של החלל ולמרחב שעומד לרשותכם. אם אתם מציבים כורסה יחידה בפינת הקריאה כדאי שהחלל יהיה עדיין מרווח ונעים, ובעיקר נגיש. ספה גדולה ביציאה אל החצר יכולה להיות נהדרת, אבל אם היא חוסמת את המעבר או הופכת את פינת האירוח החיצונית לצפופמ במיוחד, כנראה עדיף לבחור במידה קטנה יותר. דיוק הוא מילת המפתח, ולפני שאתם מתפתים לקנות את הפריט הגדול מכולם כדי לארח כמה שיותר חברים במקביל, אולי כדאי לוודא שיש לכם מקום מתאים לכך, ושהחלל ייראה מרווח (אבל לא יותר מדי) גם לאחר שתמלא אותו מערכת ישיבה חדשה וססגונית.