תפריט יצירת קשר

עם כורסאות מעוצבות - יהיה לכם בית יותר יפה

עם כורסאות מעוצבות - יהיה לכם בית יותר יפה

כניסתן של כורסאות ישיבה הביתה,  הן חלק מהפריטים שחדרו אגב שיגעון הוינטאג' לבתים, כמו עוד הרבה מוצרים אחרים שמאפיינים את הסגנון הזה. תקופת הוינטאג' מתייחסת לשנים 1950-1970, אז בתקופה זו לא היה דבר כזה שנקרא סלון של ספה, כורסאות של שתיים ושלוש. באז חדר האורחים הייתה מוצבת ספה ולצדה כורסא או שתיים, שלא היו חלק מסט של רהיטים, אלא שכל פריט היה בסגנון ובריפוד שונה ואחר.

עוד לפני התקופה הזו אפשר לראות שבבתים שאנו רואים במגזינים, ובסרטים ניצבות בחדר האורחים כורסאות מעוצבות, ואלה היו בדרך כלל מעוצבות בסגנון קלאסי, מעץ חום כבד עם פיתוחים. כורסאות מעוצבות שעושות היום קאמבק גדול, יותר דומות לכורסאות שאנו מכירים משנות החמישים והשישים.

כורסאות מעוצבות בעידון

הריהוט בתקופת הוינטאג', נעשה כולו מעץ מלא והייתה הקפדה על ניקיון של עיצוב. כלומר, אם בשנות ה-20 למשל הייתה ניצבת בחדר האורחים כורסא מפונפנת, עם ריפוד גובלן וידיות עם דוגמאות של פילים, הרי שבשנות החמישים, הכל חזר להיות מאוד פונקציונאלי ופשוט. גם הכורסאות היו פשוטות, היה להן איזה טוויסט קטן בעלילת העיצוב, אבל הדגש בייצור של כורסאות מעוצבות, היה על פונקציונאליות ופשטות. הבד היה יכול להיות קורדורוי או קטיפה (שגם הן עושים היום קאמבק), אבל כל הדגם של הכורסא, השלד והמסגרת שלה הייתה מאוד פשוטה, אבל איכותית. כאמור מעץ מלא, לא בצבע כהה מדי ועם ריפוד שגם הוא לא התיימר לכלום. בצבעים האופייניים לריפוד ולעיצוב הבית של שנות החמישים: ירוק, זית, לימון, חום, כתום, תכלת ועוד. ההדפסים של בדי הריפוד היו או מעוצבים עם פרחים או בדוגמאות גיאומטריות ובדרך כלל שילובי הצבעים היו מאותה משפחה.

כורסאות מעוצבות יופי

היום יש כאמור קאמבק גדול לדגמים של כורסאות מעוצבות, שמזכירים בעיצוב שלהן את הכורסאות של פעם של שנות החמישים והששים. הן לא מתוחכמות מדי, אבל יש להן נוכחות. בדרך כלל הידיות ושלד הכורסא יהיה או עם קצוות מעוגלים או בקווים ישרים. העיצוב הזה מעניק להם פשטות ואיכות, ואם רוצים להגיע באמת לרמת הייצור של פעם, כורסאות מעוצבות חייבות להיות עשויות מעץ מלא. זה לא רק עניין של עמידות, זה גם ובעיקר תורם גם למראה האיכותי המשובח שלהן.

היום בהרבה בתים, יש בכל חדר אורחים, או סלון כמו שקוראים לו, כמה אזורי עיצוב. אפשר להשתמש בו לצפייה בטלוויזיה, אבל גם להציב בצד איזו כורסא  לקריאת ספר. מעליה הכי אידיאלי כמובן זה להעמיד מנורה עומדת, מעוצבת. כורסא מעוצבת אפשר להעמיד בכניסה לבית, אם יש לכם איזו "פינה מתה", וגם בחדר השינה, יש רבים הנוהגים לקרוא ספר לפני השינה בשבתם על כורסא מעוצבת.

לסיכום מראה חדר האורחים של היום, מורכב מכמה אזורי עיצוב, כאשר בהן יכולה להשתלב כורסא מעוצבת שעשתה את כל הדרך חזרה משנות החמישים, והיא מגישה לנו עיצוב בטעם של פעם, הכי נוסטלגי והכי יפה.