תפריט יצירת קשר

מנורות עומדות - הקאמבק הגדול!

מנורות עומדות - הקאמבק הגדול!

מנורות עומדות היו אביזר חובה החל משנות ה-20 של המאה שעברה. בכל סרט של צ'רלי צ'פלין ומרלן דיטריך, היה אפשר לראות אותך ניצבות בצדי חדר האורחים, מאירות במסדרון הבית, ועד לנוכחותן בחדר ההסבה, במשרד בבית ועוד. מנורה עומדת בזמנים עברו הייתה עשויה בעיקר מפליז- חומר די יקר שהיום אגב יש לו ולמנורות העומדות קאמבק גדול. הכול החל לפני 16 שנה, כאשר פריטי וינטאג' הפכו לפריטי אספנות מבוקשים, ובתחום של עיצוב הבית, הם כללו גם מנורות עומדות כאמור עם בסיס של פליז או בסיס מעץ. את מנורות העץ אפשר לייחס לשנות החמישים ואילו כל אלה העשויים מפלדה, נחושת או פליז הן מוקדמות יותר.

היום מנורות עומדות, הן פריט מודרני ורובן עשו רטרו. אפשר למצוא מנורות עומדות בכל מיני עיצובים, צורות, דגמים וצבעים ויש להן הרבה יתרונות.

מנורות עומדות- האור של חדר האורחים

ההתייחסות לרכישת מנורות עומדות היום, מיישר קו עם המהפכה שעבר תחום התאורה לבית בשנים האחרונות. בדרך כלל התחום הזה היה בפיגור מה מול חדירה של חידושים רבים, אבל יש לציין כי מאז שנפתחו הרבה מאוד חנויות לממכר גופי תאורה, ומאז שאנשים נעזרים באדריכלים ומעצבי פנים כדי לעצב את הבית שלהם, יש ביקוש גבוה למנורות עומדות משום שהן כמו האור הרך, והנעים שהן מפיצות בסביבתן. הן גם מאוד מבוקשות כמנורות להארת חלקים שונים בבית, להטיל אור על פריטים מסוימים שרוצים להבליט, וגם כמנורה ליד כורסת ספר. פשוט יושבים, מדליקים את המנורה, והנה יצרתם לכם פינת קריאה רומנטית.

מנורות עומדות היום, הן מאוד מעוצבות ועשויות מכל מיני חומרים, משווקות בכל מיני דגמים ומוסיפות גם הרבה חן ולא רק אור בכל מקום בו הן מוצבות.

לכוון את האור לפסל האפור...

יש היום היצע גדול מאוד של מנורות עומדות ממתכת או מעץ, אשר ניתנות כיוונון. זה תחכום אגב שלא המציאו היום, גם למנורות של שנות החמישים הייתה אפשרות של כיוונון והמפורסמת ביותר שביניהן היא זו בעלת הקשת הגדולה העגולה שבקצה כדור גדול - גוף תאורה עשוי מבקליט (חומר שקדם לפלסטיק). כך אפשר למקד מנורות עומדים כדי להאיר פינות מסוימים או אלמנטים. לכוון את האור לפסל האפור, לציור, לפריטים מסוימים כדי שהאור יבליט את הנוכחות שלהם. מנורות עומדות מתכווננות אלה, מעולות גם לחדר עבודה, משום שאפשר בהחלט להאיר אתן בכל פעם ליד מקום אחר שרוצים. פעם ליד השולחן, ליד המחשב ועוד.

בנוסף- כאשר יש לכם מנועות עומדות בחדר האורחים, אתם יכולים להציב בסמוך כורסאת ספר, וכך לעת ערב הופכת המנורה העומדת למנורת קריאה. למנורות עומדות היום יש כמה וכמה תפקידים, שמאפשרים ניצול של כל התכונות והיתרונות שלהם וזאת בקלות ובידידותיות למשתמשים.